MOTTÓNK:
Szent kincs a gyermek teste-lelke,
Szeretni kell azt melegen,
És főlnevelni féltő gonddal,
Hogy tiszta, jó, erős legyen.” ( Szemlér Ferenc )

Óvodánk 1911-ben, a falu központjában épült, magas, tágas csoportszobákkal. Az átalakításoknak, folyamatos karbantartásoknak és a ’90-es években végzett fejlesztéseknek köszönhetően összkomfortos, jól felszerelt, korszerű épület. A gyermekek neveléséhez három csoportszoba, fejlesztő szoba, tornaszoba, közlekedési kresz pálya és két udvar biztosított. Az udvarainkon elhelyezett játékok az uniós szabványnak megfelelőek, biztonságosak, újak és felújítottak. Az intézményben megoldott a teljes körű akadálymentesítés. A helyi nevelési programunkban meghatározott tevékenységekhez környezetbarát, korszerű, a gyermekek sokrétű fejlesztését szolgáló eszközök állnak rendelkezésünkre.

A gyermek létszám az országos tendenciával ellentétben emelkedik, jelenleg 86 fő. A település kedvező fekvésének (Eger - Füzesabony-Mezőkövesd háromszögébe települt, mindhárom irányba jó közlekedéssel) és a folyamatos fejlesztéseknek köszönhetően, hogy az utóbbi években, sok fiatal család választotta lakóhelyéül Maklárt. A csoportok 100% fölötti kihasználtsággal működnek, a törvény által meghatározott keretek között. Óvodánkban a jól bevált hagyományos a tiszta életkori ( kis katica-középső pillangó-nagy Micimackó )csoportszerkezet található. Az itt élő családok örömmel választják intézményünket gyermekeik neveléséhez, gondozásához.
A gyermekek nevelését három csoportban hat óvónő végzi, három dajka segítségével. Heti egy alkalommal logopédus fejleszti az általa kiszűrt beszédhibás gyermekeket, a sajátos nevelési igényű gyermekek fejlesztését pedig gyógypedagógus látja el.

A nevelést ÉP TEST- ÉP LÉLEK helyi óvodai programunk alapján végezzük. Ezt az Óvodai Nevelés Országos Alapprogramja alapján és Nagy Jenőné : Óvodai nevelés a művészetek eszközeivel – választható program adaptálásával készítettük el. A sokféle program közül azért választottuk ezt, mert :
- Szerintünk ez őrizte meg leginkább a magyar óvodapedagógia legjobb hagyományait.
- Ebben találtuk meg a hasonlóságot az elmúlt években kialakított nevelési gyakorlatunkkal.
- Ez megfelel óvodánk adottságainak, az óvónők speciális érdeklődésének, pedagógiai elveinknek.

Pedagógiai elveink a következők :
  • Gyermekeinknek szép óvodában, tevékeny, boldog életet biztosítsunk ahol, megtanulhatnak harmóniában élni önmagukkal és az őket körülvevő természeti, társadalmi környezettel.
  • Egyéni képesség fejlesztés megvalósítására törekszünk, amely mindig az egyes gyermek életkorához, egyéni érési üteméhez igazodik.
  • Pozitív gondolkodású, a környezetben jól eligazodó, problémájára saját megoldást találó, jól kommunikáló, kooperáló gyermekeket nevelünk.
  • Különösen fontosnak tartjuk az érzelmi nevelést, az önelfogadás, önismeret, önfegyelem, az együttérzés, segítőkészség, konfliktusmegoldó képesség és a különbözőség elfogadásának megalapozását, megszilárdítását a játék és a közösség segítségével.
Nevelésünkben kiemelt helyen szerepel a mozgásfejlesztés, a természeti környezet megszerettetésére, védelmére nevelés.
A Kiemelt feladataink megvalósítására hoztuk létre 1997-ben „ A maklári óvodás gyermekekért „ alapítványunkat, amin keresztül mindenki támogathatja céljaink elérését.
Az Alapítvány adószáma : 18577550-1-10 Bankszámlaszáma : 62800211-10000843
Köszönjük az alapítvány támogatóinak eddigi felajánlásaikat.

Az óvodapedagógusaink hitvallás : „ Tisztellek Téged, fontos vagy nekem, csakis Rád figyelek és segítek Neked, ha szükséged van a segítségemre.”
Fontosnak tartjuk, hogy az óvodapedagógus természetes viselkedésével védelmet, feltétel nélküli szeretetet, biztonságot jelentsen a gyermekek számára.

A gyermekek személyiségének sokrétű fejlesztéséhez, a tehetség gondozáshoz igyekszünk többféle tevékenységet biztosítani a nevelési év folyamán : idegen nyelvvel való játékos-mozgásos ismerkedés, kötélugrás, dráma játék, néptánc, foci, sakk.

Aki szeretné programunkat részletesebben megismerni, a honlapon a dokumentumok között megtalálható.

Friss Hírek

©2024 Napsugár Óvoda. All Rights Reserved.